Hikayemiz


Plingua 2014 yılında yazılım dökümantasyonu oluşturulmuş, 2017 yılında Türkiyenin ilk yerli yazılım intihal programı olarak hizmet hayatına başlamıştır. Bu süreçte eğitim alanında çeşitli kuruluşlara, öğrencilere, yazılı yayın organlarına ve içerik üreticilerine yönelik olarak kullanıma sunulmuştur. İçerik üretim alanında oldukça büyük eksikliklerin olduğu, yanlış bilgilere dayalı, sadece seo sıralaması alma amaçlı yazdırılan içeriklerin varlığını tespit ederek sektörde bir değişim başlatmayı hedeflemiştir. 2018 yılı itibari ile içerik üretimi sektörüne girerek, bu alanda bir devrim oluşturmayı hedeflemiştir. Sektörde hızla yükselmesi ve lider konum hedeflemesinin en temel sebebi hem yerli bir firma olması hem de akılcı çözümler üretmesinden kaynaklanmaktadır. Üstelik Plingua yenilikçi vizyonu ile kuruluşunda yalnızca intihal programıyken şimdi farklı hizmet alanları ile bir içerik stüdyosu haline geldi.
Türkçe, İngilizce, Almanca, Arapça dillerinde içerik üretimi, Türkçe ve İngilizce dillerinde proofreading, çeviri ve özgünleştirme hizmeti sağlayan Plingua, çeşitli sektörlere içerik üretimi, proofreading, çeviri ve intihal kontrol hizmeti sunmaktadır. Tıp, ekonomi, yazılım ve hukuk gibi birçok alanda uzman nitelikli yazarları ile sizlere kaliteli ve anlamlı bir hizmet sunmaktadır. Plingua ile yazılarınızın özgünlüğünü kontrol edebilir ve yazım denetlemesini yaptırabilirsiniz. 
Plingua’ya yazılarınızı kopyala yapıştır ya da dosya formatı şeklinde yükleyerek programı kolayca kullanabilirsiniz. Kurulduğu yıldan bu yana müşterilerinin güvenini kazanan Plingua’da yazı mahremiyeti sorumluluğumuz altındadır.

Plingua yerli ve milli oluşuyla müşterileri ile her zaman yakın temas halindedir. Müşterilere hızlı cevap verebilen gelişmiş ağı sayesinde sorularınız hızlıca cevaplanır.

​​​​Plingua’nın hızlı çözüm ağı sektörde onu zirveye taşıyan unsurlardandır. Plingua Content Studio’nun içerik üretim alanında farklılaşmasındaki en temel unsur, hazırlanan içeriklerde kaynak belirtilmesi ve doğru bilginin sunmayı amaçlamasıdır. Tüm içerik siparişleriniz metinlerinize ait özgünlük raporlarını izleyebilir, PDF formatında hazırlanmış raporunuzu denetleyebilirsiniz. Oldukça hızlı ve güvenilir olarak ulaştığınız sonuçları paylaşabilirsiniz. Özgünlük raporu içerisinde alıntı yapılan tüm metinler, arka planı işaretlenmiş şekilde sizlere sunulmaktadır. Ayrıca alıntı yapılan kaynak siteler ve yüzdeleri de raporunuzda görmeniz mümkündür. 

Plingua kararlı vizyonu ile zamanla Türkiye’nin en büyük markalarından bireysel kullanıma kadar her alandan kişilere hizmet veren büyük bir içerik stüdyosu halini aldı. Blog yazısı, süreli basın yayınları, internet sayfaları, ürün açıklamaları, özel projeler, bültenler, çeviri yazıları, sosyal medya gönderileri, video komut dosyaları ve içerik denetimi alanlarında orijinal ve kaliteli içeriğe ulaşmanızı sağlar. 
Plingua kuruluşundan bu yana her zaman gelişimci, ileri görüşlü, müşteri memnuniyetini esas alan, orijinal ve SEO dostu içerikler üretmek için yola çıktı. Çıktığı bu yolda lider konumda yer almak için hep daha fazla çalışmaktadır.

Plingua “Hep daha iyisi için” sloganı ile sizlere zaman ve anlamlı bir hizmet sunmayı hedeflemektedir.Plingua Content Studio olarak yazıya dair tüm ihtiyaçlarınızda yanınızdayız. Talep Et  İletişim